KONTAKT
Tomáš Chupek
IČ: 70206252
DIČ: CZ7912092595
Nám. Příbramské 498/2
46001 Liberec
<< zpět | RÁDCE: Maximalizujte úložný prostor v kuchyni

RÁDCE: Maximalizujte úložný prostor v kuchyni

Autor: Tomáš Chupek

Než začnete s plánováním kuchyně a jejích úložných prostor, promyslete si následující:

- Jak často chodíte nakupovat, tedy jak velké zásoby doma udržujete?

- Kolik členů má domácnost – kolik nádobí potřebujete?

- Jak často zvete návštěvy?

- Návyky při vaření? Vaříte snadná rychlá jídla nebo se rádi ponoříte do těch náročnějších na prostor a vybavení?

- Co vám na současné kuchyni nevyhovuje a co naopak ano?

Myslete nejen na to, co je teď, ale jestli to tak plánujete mít do budoucna. Kuchyň budete využívat dlouhou dobu a bylo by škoda, kdyby vám později nevyhovovala.

A teď tedy k té maximalizaci prostoru. Zde přinášíme výběr řešení, které maximalizují vaše úložné prostory a budete mít díky nim vše potřebné po ruce:

ZÁSUVKY, KTERÉ ŠETŘÍ PROSTOR

Širší výsuvy: Při zvolení širšího výsuvu namísto dvou menších získáte v zásuvce až o 15% více místa.

 

 

Hlubší výsuvy: Hlubšími výsuvy jsou myšleny delší zásuvky. Pokud to prostor umožňuje, nechte si je ve své kuchyni navrhnout.

Vyšší boční stěny výsuvů: Vyšší boční stěny znamenají, že můžete na sebe naskládat více věcí, aniž by vám ze šuplíku přepadávali.

Nižší podstavec: Čím nižší podstavec skříňka má, tím více úložného prostoru v ní můžete využít. Sokl tedy co nejnižší, pokud to lze.

NEČEKANÉ ÚLOŽNÉ PROSTORY:

Inovativní řešení umožní využít každý volný prostor i tam, kde byste ho nečekali.

Výsuv pod dřez: Dřez zpravidla nevyužije celou plochu skříňky, nad kterou je umístěn. Dejte kolem něj speciální šuplík ve tvaru U.

Optimální využití rohu: Nedělejte z rohu „slepé místo“, ale využijte jej na 100%. Speciální inovativní rohové zásuvky jsou ideálním řešením.

SPIŽÍRNA VAŠÍ KUCHYNĚ

Ideální volbou pro ukládání potravin je jedna vysoká skříňka s výsuvy. Každý lze samostatně vytáhnout a vy jednoduše šáhnete po tom, co zrovna potřebujete. Jednoduché a přehledné.

ÚZKÝ PROSTOR

Jakýkoliv úzký prostor, který zbyde například mezi zdí a skříňkami vyplňte úzkou výsuvnou skříňkou. Výsuv zajistí dobrý přístup k uloženým věcem a žádný prostor v místnosti nepřijde nazmar.

Zdroj: www.blum.com

 

Další články

Umělý kámen - luxusní materiál do vašeho interiéru

Umělý kámen - luxusní materiál do vašeho interiéru

Tomáš Chupek
Umělý kámen si v poslední době svými unikátními a velmi praktickými vlastnostmi získal mnoho příznivců a objevuje s v čím dál více interiérech. Pro svou odolnost a luxusní vzhled si jej vybírají luxusní hotely, domy a veřejné reprezentativní interiéry.
14. 5. 2019
RÁDCE: Maximalizujte úložný prostor v kuchyni

RÁDCE: Maximalizujte úložný prostor v kuchyni

Tomáš Chupek
Plánování úložného prostoru je ovlivněné velikostí vaší kuchyně, domácnosti a vašimi zvyky. Může se zdát, že čím více, tím lépe. Ovšem tím hlavním faktorem je praktičnost úložných prostor a jejich dostupnost. Velká skříň vám bude k ničemu, pokud budete muset lovit malé vybavení někde vzadu a přeházíte tím zbytek věcí. Jak tedy nejlépe na to?
26. 2. 2019