KONTAKT
Tomáš Chupek
IČ: 70206252
DIČ: CZ7912092595
Nám. Příbramské 498/2
46001 Liberec
<< zpět | Umělý kámen - luxusní materiál do vašeho interiéru

Umělý kámen - luxusní materiál do vašeho interiéru

Autor: Tomáš Chupek

Umělý kámen si v poslední době svými unikátními a velmi praktickými vlastnostmi získal mnoho příznivců a objevuje s v čím dál více interiérech. Pro svou odolnost a luxusní vzhled si jej vybírají luxusní hotely, domy a veřejné reprezentativní interiéry. Na českém trhu se setkáte s těmito značkami: Corian od společnosti DuPont, Kerrock a KRION od PORCELANOSY. Pracujeme nebo jsme pracovali se všemi zmíněnými, ale právě KRION je aktuálně naším největším favoritem pro svou kvalitu a unikátní vlastnosti. Ne náhodou je použit i v Buckinghamském paláci. Je to umělý kámen nejvyšší kvality, který můžete mít i vy ve své kuchyni, koupelně či jiném interiéru.

 

Co je to tedy za materiál? Obecnou výhodou umělého kamene je univerzálnost a odolnost, zároveň skvěle vypadá Je to materiál podobný přírodnímu kamenu s vylepšený vlastnostmi.  Ze 2/3 je tvořen přírodními minerály, z 1/3 pryskyřicí a pojivy. Díky tomu se dá ohýbat, tvarovat a napojovat bez spárů. Je příjemný na dotek, přirozeně antibakteriální, snadno se udržuje i opravuje. Těm, kterým záleží na životním prostředí, bude velkou předností 100% recyklovatelnost. Nyní navíc společnost PORCELANOSA svůj produkt doplnila o eko aktivní technologii K-life, která zajišťuje unikátní vlastnosti jako samočištění, eliminace chemikálií, je antibakteriální a zároveň čistí vzduch ve svém okolí – to vše se aktivuje pouhým kontaktem se světlem.

Variabilita a možnosti tohoto materiálu jsou neomezené. Vyrábí se z něj obklady, dlažby, mozaiky, kámen, nábytek, kuchyňské desky, doplňky do koupelny, parapety a další a další.

Naše nejoblíbenější použití je na kuchyňské desky, kde vzniká plocha naprosto beze spár a snadno se tak udržuje v čistotě. Odolá nárazům a případné poškrábání je snadné opravit.

 

 

Odolnost proti vlhku dělá z tohoto materiálů skvělou volbou do koupelen, kde se dá použít na skříňky, odkládací plochy, poličky, obklady a další.

Podívejte se na další realizace společnosti PORCELANOSA.

Nadchnul vás tento materiál stejně jako nás? Neváhejte nás kontaktovat a zeptejte se na více podrobností. Nebo si nechte rovnou připravit návrh interiéru.

Zdroj: http://www.porcelanosa.cz/krion

Další články

Imos IX CAD/CAM software

Imos IX CAD/CAM software

Tomáš Chupek
Pro efektivnější, kvalitnější a přesnější výrobu jsme nakoupili CAD/CAM softwarové řešení od německého výrobce Imos®.  
20. 7. 2021
Inovujeme v oblasti měření!

Inovujeme v oblasti měření!

Tomáš Chupek
Pořádné a přesné zaměření je základním kamenem každé úspěšné zakázky...
1. 2. 2021